zarabiajsam.eu

Robert 10.02.2021

, krajobraz miejski i architektura krajobrazu

Polecane: vasab.org.pl

  • , krajobraz miejski i architektura krajobrazu
  • Budynki

Budowa pierwszego wieżowca w Japonii została wykonana przez Godai-Tsurumura Corporation w 1946 roku. Firma została założona przez inżyniera, badacza i biznesmena Tadao Niijimę. Na początku w Tokio nic nie budowano w postaci drapaczy chmur, ale firma zaprojektowała i wybudowała ponad 1750 takich budynków w całym kraju.

W 1947 roku Korporacja Godai-Tsurumura nabyła 6,8 ha pola w postaci koncesji będącej własnością miasta i rozpoczęła prace przy budowie wieżowca biurowego na terenie Budynku im. W 1950 roku budynek został przekazany Zarządowi Robót Miejskich i udostępniony jako strefa robót budowlanych. W 1951 roku korporacja zleciła zaprojektowanie pierwszego na świecie budynku, Daikin Bunkhouse, który miał projekt publiczny. Na jej podstawie powstał budynek użyteczności publicznej w Orissa Mosaic w Sind.

Później, w 1952 roku, Tadao Niijima założył firmę i rozpoczął prace nad drugim budynkiem kompleksu Ginkgojima, za który zapłacił największą kwotę za cały projekt budowlany, której sumę zapłacił rząd Japonii. Korporacja zbudowała również pierwszy drapacz chmur w Japonii, Shin-IRA Building. Pierwszym z nich był budynek Tadao Niijima. Budowa rozpoczęła się w 1947 roku, a zakończyła w 1954 roku.

W trakcie prac deweloperskich wykonano kilkadziesiąt rysunków spekulatywnych projektowanych budynków. Ostateczny projekt został ukończony w 1952 roku. Oprócz budynku Tadao Niijima, korporacja zbudowała również budynek Tadao Shin-IRA i świątynię Tadao-Shinsa w Sankyo. Były to również projekty publiczne dużej korporacji inżynieryjno-budowlanej.

Obecnie w stolicy znajdują się dwa takie budynki: Tadao Niijima Building i Tadao Shin-IRA, zlokalizowane w starej części starej dzielnicy Sankyo.

Polecane: https://www.projektgamma.pl

Polecane: Katalog

Tagi: który, zapłacił, postacie z anime, postacie lol, postacie,