zarabiajsam.eu

Robert 05.02.2021

Transport w XXI wieku

Polecane: Ogłoszenia w internecie

XXI wiek rozpoczął się od rozpadu Związku Radzieckiego i zwycięstwa prawicy nad lewicą w panowaniu trwającej od ponad trzech dekad w Polsce tzw. wojny narodowo-wyzwoleńczej. do dzisiaj.

Głównym tematem XXI wieku jest zjawisko masowej emigracji ludzi z Unii Europejskiej, która według obliczeń ONZ wysiedliła blisko 7 mln osób. Kolejną dużą grupą osób opuszczających Polskę są uchodźcy z wojny, zapaści gospodarczej, prześladowań, niepokojów, zamieszek, pożarów w miastach, epidemii, zamieszek. Najliczniejszą grupę stanowią stali mieszkańcy takich krajów jak Polska, Irak, Bułgaria, Kosowo, Republika Słowacka, Albania, Macedonia.

Podobne zjawisko miało miejsce również w Polsce, w czasach komunizmu, wiele fabryk i biur zostało zamkniętych lub pozostawiono bezczynnych. Duża liczba osób wyemigrowała do sąsiednich krajów. Jednym z najważniejszych państw, które znacznie się zmieniły w okresie postkomunistycznym, jest Polska Rzeczpospolita Ludowa.

Duża grupa Polaków przeszła do Partii Socjalistycznej, dzięki czemu stała się największą partią w parlamencie.

Polecane: Ogłoszenia w internecie

Polecane: Online ogłoszenia

Tagi: zjawisko, duża, polsce, osóbzamieszek, wojny, wieku średniego, wieluń, wiekuistość, wieku jaka to część mowy, wiekuisty człowiek,